Çalışma hayatınızdan dolayı ya da ev kadını olsanız dahi bebeğinizle ilgilenemiyor musunuz? Bebeğinizin sorumluluğunu sizinle paylaşacak güvenilir ve nitelikli bir bakıcıya mı ihtiyacınız var? Aile büyüklerinin durumu bunun için uygun değil mi; ya da bebeğinizin aile büyüklerinizin yanında sevgi, şefkat, güven ve ilgiden yana hiçbir sorunu olmayacağını düşünseniz dahi aklınızda daha profesyonel bir bebek bakıcısı profili mi var? Her şartta doğru yerdesiniz; Damla Danışmanlık firmamızın kuruluş amaçlarından biri tüm bu beklentilerinize karşılık vermektir.

İyi bir bebek bakıcısın da olması gereken özellikler oldukça fazladır. Bir bebek bakıcısı oldukça pozitif ve sıcakkanlı bir insan olmalı. Böyle bir bakıcı çocuğunuzla neşeli zaman geçirebilir ve bebeğinize kendini iyi hissettirebilir. İyi bir bebek bakıcısının dakik bir insan olması gerekir; çünkü bakıcı arayan ailelerin çoğunda ebevenyler çalışmaktadır ve evlerinden vaktinde çıkmaları önemlidir. Bir bebek bakıcısı bebeğin nasıl beslenmesi gerektiğini bilmeli; onun sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamalı, bebeğinizin beslenme konusunda ki huysuzluklarına karşı sabırlı davranmalıdır. Bakıcınızı sık sık değiştirmek çocuğunuza zarar verir, bu nedenle daha en başından birçok konuda titiz davranmanız gerekiyor. Damla İnsan Kaynakları olarak bu konuda sizin adınıza titiz davranmaya her an hazırız. Bizlerinde sizler gibi çocuğu olduğundan ve işimizdeki tecrübelerimiz sayesinde taleplerinizi de, endişelerinizi de anlıyor ve size haklı buluyoruz. Bebeğiniz için en doğru kişinin kim olduğuna karar verme sürecinizde size tecrübelerimizle yardımcı olmaktan onur duyarız.

Bebeğiniz için 0-3 yaş çok önemlidir. Bebeklerin zihinsel yapıları bu dönemde çok hızlı gelişir ve bozulmaması çok önemlidir. Bu yüzden bebek bakıcısını seçerken doğru kişiyi seçmek çok önemlidir.