Çocuğunuzun üniversiteli bir oyun ablasıyla kaliteli ve eğlenceli zamanlar geçirmesini, güvenilir ve kültürlü bir genci model almasını, küçük yaşta yabancı dil öğrenmeye başlamasını istersiniz kuşkusuz. Pek çok aile çocuklarının el becerilerinin gelişmesine yardımcı olan, ufkunu ve yaratıcılığını geliştiren, zamanını eğitici oyunlarla geçirmesini sağlayan bu eğitimli genç insanların hayatlarına yaptığı katkıdan son derecede memnun. Damla Danışmanlık da vasıflı ve güvenilir öğrencilerden oluşan oyun ablası kadrosuyla size ve çocuklarınıza yardımcı olabilmekten memnun. Gelişimi yavaş seyreden, zihinsel sorunları olan çocuklara da çok faydalı olan bu gençler arasından istediğiniz özelliklere sahip olanlarıyla görüşmek ve çocuğunuz için güzel bir süreç başlatmak istediğinizde size bir telefon mesafesindeyiz.

 

Çocuğunuz otistikse muhtemelen bu konuda birçok araştırma yapmışsınızdır ve otistik çocukların yoğun bir özel eğitim almaları gerektiğini bilirsiniz. Lise mezunu veya üniversite öğrencisi olan bir oyun ablası çocuğunuza ihtiyaç duyduğu pek çok şeyi sağlayabilmektedir. Eğitimli çocuk bakıcınızın çocuğunuza nasıl davranması, neler öğretmeye çalışması, daha çok hangi konularda gelişmesine yardımcı olması gerektiğini yazılı ve sözlü olarak anlattığınız takdirde oyun ablanız bunlara harfiyen uyacaktır. Böylece çocuğunuzun okulda gördüğü program okul dışında da devam ettirilir ve pekiştirilir. Otistik çocukların okulda aldığı eğitim süre olarak olması gerekenin altındadır ve bu ilgili, bilgili ve yetenekli genç insanlar bu açığı kapatmak konusunda en büyük yardımcınız olacaklardır.

 

Oyun ablasının çocuğunuzla ne kadar süreyle zaman geçireceği sizin talebinize göre belirlenir. Bazı aileler yatılı çocuk bakıcısı tercih eder ve evlerinde bunun için bir oda ayırırlar. Bazıları yarım günlük, bazıları bir-iki saatlik bir hizmet almak isterler. Bazen anne babanın bir davete katılmaları gerekir veya beraber sinemaya gitmek isterler ve bu süre boyunca çocuklarının yanında kalacak bir oyun ablası ararlar. Kimi aileler İngilizce veya başka bir dili iyi derecede bilen veya bir sanat dalıyla ilgisi olan gençleri tercih ederler ve onların bu ilgi ve bilgilerini çocuklarına aktarmasını isterler. Damla İnsan Kaynakları olarak bu konudaki her türlü talebinizi karşılamaktan mutluluk duyarız.