Çocuğunuzun üniversiteli bir oyun ablasıyla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesini, güvenilir ve kültürlü bir genci model almasını, küçük yaşlarda yabancı dil öğrenmeye başlamasını istersiniz kuşkusuz. Bir çok aile çocuklarının el becerilerinin gelişmesine yardımcı olan, ufkunu ve yaratıcılığını geliştiren, vaktini eğitici oyunlarla geçirmesini sağlayan bu eğitimli oyun ablalarının hayatlarına yaptığı katkıdan son derecede memnun. Damla Danışmanlık da eğitimli ve güvenilir öğrencilerden oluşan oyun ablası ekibiyle size ve çocuklarınıza yardımcı olmaktan memnun. Gelişimi yavaş ilerleyen, zihinsel sorunları olan çocuklara da çok yararlı olan bu öğrenciler içinden istediğiniz niteliklere sahip olanlarıyla görüşmek ve çocuğunuz için güzel bir süreç başlatmak istediğinizde size bir telefon kadar uzağız.

Çocuğunuz otistikse büyük ihitmalle otizm konuda pek çok araştırma yapmışsınızdır ve otistik çocukların yoğun bir özel eğitim almaları gerektiğini bilirsiniz. Üniversite öğrencisi olan bir oyun ablası çocuğunuza ihtiyacı olan bir çok şeyi sağlayabilmektedir. Eğitimli çocuk bakıcınızın çocuğunuza nasıl davranması, neler öğretmeye çalışması, daha çok hangi konularda gelişmesine yardımcı olması gerektiğini yazılı ve sözlü olarak anlattığınız takdirde oyun ablanız bunlara uyacaktır. Bu şekilde çocuğunuzun okulda gördüğü program okul dışında da devam ettirilir ve çocuğunuz tarafında pekiştirilmiş olur. Otizmli çocukların okulda gördüğü eğitim süre olarak olması gerekenin altındadır ve bu bilgili ve yetenekli oyun ablaları bu açığı kapatmak konusunda en büyük yardımcınız olacaklardır.

Oyun ablasının çocuğunuzla ne kadar zaman geçireceği sizin isteğinize göre belirlenir. Oyun ablaları sizin çocuğunuzla geçiremediğiniz zamanda çocuğunuzla zaman geçirerek size destek olur. Bazı aileler yatılı çocuk bakıcısı tercih eder ve evlerinde bunun için bir oda ayırırlar. Bazı aileler ise daha kısa bir hizmet almak isterler. Bazen ebeveynlerin bir davete katılmaları gerekir yada birlikte sinemaya gitmek isterler ve bu süre boyunca çocuklarıyla ilgilenecek bir oyun ablasına ihtiyaç duyarlar. Kimi aileler İngilizce veya başka bir dili iyi derecede bilen yada bir sanat dalıyla ilgisi olan gençleri seçerler ve onların bu ilgilerini çocuklarına aktarmasını isterler. Damla İnsan Kaynakları olarak bu konudaki her türlü talebinizi karşılamaktan mutluluk duyarız.

Erkek ve kız çocuklarınızın hayal gücünü artıracak ve aynı zamanda oyun oynarken öğretici olacak aktivitelerde bulunan oyun ablası, çocuğunuzun günlük ihtiyaçlarını da karşılayarak yalnız kalmamasını ve sosyalleşmesini sağlayacaktır. Çocuk gelişiminde uzman, çocukları ve bebekleri seven kadromuz, kısa zamanda çocuklarınızla güzel bir iletişim kurarak sevgi içinde büyümesine yardımcı olacaktır.

Neden Oyun Ablası Seçmelisiniz

Çocukların dünyasında oyun oynamak, yemek ve içmek kadar önemlidir. Oyun oynamadıkları zaman öğrenme alışkanlıkları geriler, mutsuz ve amaçsız olurlar. Bunun için eğitim almış olan oyun ablası, onun hayal gücünün ortaya çıkmasına, yeteneklerinin farkına varmasına yardımcı olacaktır.

Yaratıcı ve oyunbaz çocukların her zaman daha çabuk öğrendiği ve daha dikkatli çocuklar olduğu kanıtlanmıştır. Fakat bunun doğru bir şekilde yönlendirilerek yapılması çocuklarınızın geleceği için de çok önemlidir.

Oyun Ablası Kadromuz

Çocukların gelişiminde yeme ve içme kadar önemli olan oyun becerisi, onun hayal gücünü artırmak için önemli bir noktadır. Bu alanda çalışmalar yapmakta olan uzman kadromuz, çocuklarınızın günlük eşyalardan farklı oyuncaklar türetmelerini ve hayal güçlerini artırmalarını sağlayacaktır. Çocukların dünyasında var olan renkli kalemler, oyuncaklar iler resim yapma, müzik yapma ve oyun kurma alışkanlıklar edinmeleri sağlanır.

Yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak olan oyun ablası günlük aktivitelerinde yanlarında olarak, sağlıklı bir şekilde gelişmelerini sağlar, sosyal olmalarına yardımcı olarak kendilerini ifade etme yeteneklerini ortaya çıkartır.

Güvenilir Ve Profesyonel Oyun Ablası

Kadromuzda yer alan oyun ablası, birçok açıdan bilgili ve aynı zamanda çocuklarınızı dikkatli bir şekilde koruyacak eğitime de sahiptir. Hem psikolojik hem de sosyal varlıkları olarak çocukların günlük yapmak istediği aktiviteleri düzenli bir şekilde gerçekleştirerek, onları oyun konusunda neşelendirecek ve kendilerini maddelerle ya da sözcüklerle ifade etme yeteneklerine katkıda bulunacaktır.

% 100 Ebeveyn Memnuniyeti

Güvenilir kadromuz çocuklarınızın oyun oynama, yemek yeme ve konuşma alışkanlıklarının kısıtlanmaması için onlara güvenilir bir ortam sunacak aynı zamanda huzurlu bir şekilde hareket etmelerini sağlayacaktır. Günlük olarak sizinle iletişime geçerek çocuklarınızın o gün hangi aktiviteleri yaptığından haberdar olmanızı sağlayacak, aranızda bir köprü niteliği görecektir.