Çocuğunuzun üniversiteli bir oyun ablasıyla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesini, güvenilir ve kültürlü bir genci model almasını, küçük yaşlarda yabancı dil öğrenmeye başlamasını istersiniz kuşkusuz. Bir çok aile çocuklarının el becerilerinin gelişmesine yardımcı olan, ufkunu ve yaratıcılığını geliştiren, vaktini eğitici oyunlarla geçirmesini sağlayan bu eğitimli oyun ablalarının hayatlarına yaptığı katkıdan son derecede memnun. Damla Danışmanlık da eğitimli ve güvenilir öğrencilerden oluşan oyun ablası ekibiyle size ve çocuklarınıza yardımcı olmaktan memnun. Gelişimi yavaş ilerleyen, zihinsel sorunları olan çocuklara da çok yararlı olan bu öğrenciler içinden istediğiniz niteliklere sahip olanlarıyla görüşmek ve çocuğunuz için güzel bir süreç başlatmak istediğinizde size bir telefon kadar uzağız.

Çocuğunuz otistikse büyük ihitmalle otizm konuda pek çok araştırma yapmışsınızdır ve otistik çocukların yoğun bir özel eğitim almaları gerektiğini bilirsiniz. Üniversite öğrencisi olan bir oyun ablası çocuğunuza ihtiyacı olan bir çok şeyi sağlayabilmektedir. Eğitimli çocuk bakıcınızın çocuğunuza nasıl davranması, neler öğretmeye çalışması, daha çok hangi konularda gelişmesine yardımcı olması gerektiğini yazılı ve sözlü olarak anlattığınız takdirde oyun ablanız bunlara uyacaktır. Bu şekilde çocuğunuzun okulda gördüğü program okul dışında da devam ettirilir ve çocuğunuz tarafında pekiştirilmiş olur. Otizmli çocukların okulda gördüğü eğitim süre olarak olması gerekenin altındadır ve bu bilgili ve yetenekli oyun ablaları bu açığı kapatmak konusunda en büyük yardımcınız olacaklardır.

Oyun ablasının çocuğunuzla ne kadar zaman geçireceği sizin isteğinize göre belirlenir. Oyun ablaları sizin çocuğunuzla geçiremediğiniz zamanda çocuğunuzla zaman geçirerek size destek olur. Bazı aileler yatılı çocuk bakıcısı tercih eder ve evlerinde bunun için bir oda ayırırlar. Bazı aileler ise daha kısa bir hizmet almak isterler. Bazen ebeveynlerin bir davete katılmaları gerekir yada birlikte sinemaya gitmek isterler ve bu süre boyunca çocuklarıyla ilgilenecek bir oyun ablasına ihtiyaç duyarlar. Kimi aileler İngilizce veya başka bir dili iyi derecede bilen yada bir sanat dalıyla ilgisi olan gençleri seçerler ve onların bu ilgilerini çocuklarına aktarmasını isterler. Damla İnsan Kaynakları olarak bu konudaki her türlü talebinizi karşılamaktan mutluluk duyarız.