Gün boyunca çocuğunuzun yanında olamadığınız, içinizden geldiği gibi gerekli olduğunu düşündüğünüz kadar zaman geçiremediğiniz, oyunlar oynayamadığınız çocuğunuz için bakıcı seçmenin ne kadar zor olduğunun farkındayız. Çünkü sizler gibi bizler de çocuk sahibiyiz ve ebeveynlerin çocukları için neler hissettiklerinin farkındayız. Bizler de bir gece yarısı çıkan ateşlerden korktuk, kısa sürede geçmeyen öksürükler içimizi acıttı, çocuğumuz aniden yola fırladığında kalbimize inecek gibi hissettik. Çocuk bakıcısı hakkında fikir yürüttük, bu konuda düşünen kişilerle iletişim halinde olduk. Bu nedenle, emin olun ki Damla İnsan Kaynakları sizi anlamaktadır.

Doğru bir bebek bakıcısı bulana kadar eminiz ki çok fazla tecrübe edindiniz. Size bu işte yardımcı olarak daha kolay bir şekilde bakıcı bulmanızı istiyoruz. Çocuğunuzun beslenmesini, dinlenmesini, oynamasını, bir şeyler öğrenmesini üstlenecek olan kişinin seçimi elbette çok önemlidir ve kolay değildir. Özel istekleriniz olabilir; belki çocuğunuzun yabancı dil eğitimi almaya başlamasını istiyorsunuz veya mevcut bir yeteneğinin geliştirilmesini. Bütün bunlar için ideal mekan kendi evinizdir; bu da anlaştığınız günlerde tam saatinde evinizde olacak dakik ve sorumlu bir çocuk bakıcısı bulmanızı gerektirir. Bakıcının bulaşıcı yada işine engel olabilecek bir hastalığı olmamalı; bakıcının ruh sağlığı yerinde, dengeli ve tutarlı bir birey olmalıdır. Temiz bir insan olmalı, bir çocuğun ne şekilde beslenmesi gerektiğini bilmeli, iştahsız veya huysuz bir çocuğa karşı sabırlı davranabilecek biri olmalıdır. Eğlenceli, pozitif karakterli ve neşeli bir bakıcınızın olması çocuğunuzun da mutlu olmasına büyük katkı sağlar. Çocuğunuzla ilgilenmek yerine onu bir şeylerle oyalanmaya bırakıp kendi işine bakacak bir bakıcı istemezsiniz; haklısınız. Bakıcınıza en önemli varlığınızı emanet ediyorsunuz.

Kısacası güvenilir bir bakıcı bulmakta işiniz oldukça zor. Ancak Damla Danışmanlık gibi yasal, referansları olan ve tecrübeli bir insan kaynakları firmasıyla çalışmak sizin başkalarından çok daha az zorlanmanızı sağlayacak. Portföyümüzdeki özenle seçilmiş nitelikli kişiler arasından size en uygun olan kişiyi bulacağımızdan şüphemiz yok. Gerek çocuk gelişimi mezunu adaylarımızla gerek alanında uzman abla ve bakıcılarımızla Damla insan kaynakları her daim yanınızda.